Převodovka 1/20 - sestavená (H0)
  • Převodovka 1/20 - sestavená (H0)
  • Převodovka 1/20 - sestavená (H0)

Gears box 1/20 H0 - axle ø 2.0 mm - assembled

ALS_GEAR_SET_1/20H0

Kvalitní a přesně vyrobená sestavená převodovka 1/20 pro modely s nápravou ø2.0 mm. S její pomocí bude stavba pojezdu jednodušší. Ideální pro odpružené dvounápravové pojezdy motorových vozů.

Kč399.00
Quantity

  Stock information

Stock information provided on this website is for guidance only. Precise information up on demand.

  Delivery policy

Shipping is done usually once a week.

  Return policy

Return within 14 days, back shipping costs on customers expense.

Description

Převodovka je k dispozici jako stavebnice nebo kompletně sestavená.
Pro lisování neizolovaných kol na nápravu je nutné vyjmout osičku z náboje, jinak riskujete zničení náboje.

Základní údaje:

1,5 mm průměr šnekové osy

2,0 mm průměr nápravy


Koncepce převodovky je velmi jednoduchá a dovoluje poměrně snadnou ale velmi přesnou montáž a demontáž bez použití jakýchkoliv přípravků či pomůcek. Vše lze provést ručně,  snad jen s vyjímkou montáže, resp. nalisování kol. Tělo převodovky je přesně CNC obrobené z delrinu. Na fotkách je prototyp v bílém provedení, ale v sériové výrobě bude tento díl černý.  Otvory pro ložiska jsou větší než vkládané komponenty (šnek a šikmé kolo) a tak se montáž provádí těmito otvory. Ložiska jsou přesně vyrobena z mosazi s nepatrným přesahem a tak jdou do těla převodovky snadno zalisovat.  Vrtání otvorů ložisek je 2H7 a tak v kombinaci s kalenými a leštěnými osami jde uložení velmi lehce a přesně. Šnek je CNC frézovaný z mosazi a díky tomu je jeho stoupání přesně v tisícinách dle teoretického výpočtu. Převodové šikmé kolo je odvalované z delrinu s nejvyšší přesností tak jak je ostatně u našich převodů zvykem. Kolo i šnek se dodává již přesně nalisované na osách.

Specialitou této převodovky je dělaná hřídel kol což umožňuje využít ložiska ke sbírání proudu z neizolovaných kol a konstrukci pojezdu tak velmi zjednodušit. Lze ale také na ložiska připájet obvyklé sběrací plíšky či drátky a sbírat proud z okolku pomocí jich.

Půdorysně má tělo převodovky 5×6mm a ložiska vystupují na šířku 10,2mm. Převodovku lze pochopitelně modifikovat zúžením ložisek a změnou převodového kola (zůžení nábojů) a použít ji i do modelů velikosti N, nicméně pro toto měřítko je v plánu ještě menší převodovka.

Specialitou jsou také oka závěsů, která dovolují zkonstruovat pojezd s odpruženými nápravami pomocí struny, tak jak se to v poslední době dělá u kvalitních pojezdů stavěných z leptů.

Product Details
ALS_GEAR_SET_1/20H0
6 Items
Comments (0)
Grade
No customer reviews for the moment.
3 other products in the same category:

Reference: ALS_GEAR_SET_1/16H0

Brand: ALSRacing

Assembled gearbox 1/16 for H0 - scale

(0)
Kvalitní a přesně vyrobená stavebnice převodovky 1/16 pro modely s nápravou ø2.0 mm. S její pomocí bude stavba pojezdu jednodušší. Ideální pro odpružené dvounápravové pojezdy motorových vozů.
Price Kč349.00
More
In stock

Follow us on Facebook