Doděláváme resty a rozdělané projekty, hlavně v Nku

Blíží se konec školního roku a s ním i poslední předprázdninové setkání modelářů, takže jsem se konečně dokopal k dodělání některých restů a rozdělaných projektů z posledních dvou let. Vesměs to byly věci téměř hotové, které jsem "jen" nestihnul dodělat do leptatelné podoby, případně konverze mezi měřítky.
Nejvíc se mohou těšit Nkaři, kteří získávají tři nové stavebničky. Fotky jsou jen rychle udělané, slušnější dofotím až budu mít připravený prostor na focení. Případně lze nahlédnout na H0 stavebničky.

První stavebničkou je aršík europalet. Původně jsem je nakreslil pro H0 na konci loňského roku, ale nezadával jsem od té doby žádný testovací lept na 0.3 plechu. Takže první test připadl na Nkaře.
Stavebnička je z Alpaky tloušťky 0.15mm a sestavení je velice jednoduché. Jen doporučuji použít jemný skalpel, nůž nebo lakýrnickou žiletku pro lepší ohýbání plechuDruhou stavebničkou je konverze přístřešku na drobný materiál a nářadí, opět z alpaky a v Nku. Na fotce to není vidět, ale jsou k ní i malé krumpáče a lopatičky!


Třetí stavebničkou je vesnická kadibudka, opět konverze z H0 do Nka.


V H0 přibyly leptané schránky na průvodky nákladních vozů. Jsou leptané také z Alpaky tloušťky 0.15mm, takže je síťka krásně jemná.


Po více než roce jsem také konečně předělal lept plechových beden na drobné díly, nářadí a podobně. Tyto bedny se hodí třeba do prostor depa, kolem skladů nebo továrních prostor. Opustil jsem původní koncept, který spočíval v oddělených rohových sloupcích od vlastního profilovaného plechu bedny a trošku jsem zjednodušil koncepci spojením sloupků s tělem bedny. Jednodušeji se to skládá a těch pár chybějících prolisů pod sloupky snad nebude tolik vidět :-).


Dorazily také různé znaky ČKD ve velikostech 215, 300, 400 a 500 mm, opět vše v H0. A po dvou letech i protiskluzové plechy s kosoctverci ve formátu A6. Posledním doplňkem je ostnatý drát v H0 - v aršíku je opravdu 1.5 m drátu, i když to tak nevypadá!


Přišly také leptané podložky tloušťky 0.1 a 0.3 mm, a to už je pro dnešek asi opravdu vše.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Viktor Pohořelý | Vydáno dne 07. 06. 2012 | 4816 přečtení | Počet komentářů: 208 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledat text

Web je archivován Národní Knihovnou
    
Partnerské stránky
   Hekttorova Vytopna
   м
   Modelove kralovstvi Zdar nad Sazavou
   Trainmania Michala Bednáře
   LokoPin Martina Pinty
   Honzíkovy vláčky
   DK Model - leptané modely
   Houmrovy stránky
   Modeove kolejiste Podbaba

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server