Čelní osvětlení modelů - návod k použití.

V tomto článku naleznete instrukce pro správné zapojení destiček čelního osvětlení z naší produkce - označení vývodů, jejich zapojení atd.
Aktuálně nabízíme první typy v provedení pro DCC nebo analog, s postupem času se bude množství variant nepochybně rozrůstat.

Destičky dodáváme ve dvou provedeních - provedení DCC vhodné pro provoz s běžným digitálním dekodérem a provedení ANAlog vhodné pro provoz na kolejišti s analogovým napájením (PWM nebo stejnosměrný regulovatelný zdroj, FZ1 atp.). Tato provedení se liší osazenými součástkami a nejsou bez úprav záměnné!.
DCC verze standardně předpokládá přivedení tří vodičů
V+ - společný kladný pól napájení přivedený modrým vodičem z dekodéru na modré pájecí pady V+.
GW - ovládání bílých světel z dekodéru, např. bílým vodičem z dekodéru.
GR - ovládání červených světel z dekodéru, např. žlutým vodičem z dekodéru.

ANAlogová verze standardně předpokládá přivedení dvou vodičů přímo z kolejí na svorky V+ a GA. Pro přední osvětlení zapojíme V+ na pravou kolej a GA na levou kolej. Pro zadní osvětlení zapojíme vodiče opačně, tedy V+ na levou kolej a GA na pravou kolej.

Během pájení je třeba pracovat opatrně a dát pozor na možný zkrat proti některé součástce. Pokud je to možné používejte hlavně pájecí body z vnitřní strany, kde je riziko zkratu proti okolním součástkám minimální.

M152 - H0:

M131 - H0:

[Akt. známka: 2,98 / Počet hlasů: 560] 1 2 3 4 5
| Autor: Viktor Pohořelý | Vydáno dne 09. 01. 2015 | 13098 přečtení | Počet komentářů: 196 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledat text

Web je archivován Národní Knihovnou
    
Partnerské stránky
   Hekttorova Vytopna
   м
   Modelove kralovstvi Zdar nad Sazavou
   Trainmania Michala Bednáře
   LokoPin Martina Pinty
   Honzíkovy vláčky
   DK Model - leptané modely
   Houmrovy stránky
   Modeove kolejiste Podbaba

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server