Zastávka Městečko u Křivoklátu

Autor: Viktor Pohořelý <info(at)pojezdy.eu>, Téma: Nádraží, Vydáno dne: 10. 02. 2010

Nádražní budova Tato malebná zastávka se nachází na trati Rakovnik - Beroun. Postupně ztrácí svůj původní význam, provoz na druhé a čtvrté koleji byl od konce minulého století vyloučen, a poté byly všechny koleje s výjimkou první vytrhány, jak je patrné z fotografií.

1. 10. 2006 ze stanice odešel i výpravčí. V tomto kontextu je poměrně nepochopitelné přidělení statusu zastávky a nákladiště, což si vyžádalo investici do vybudování krycích návěstidel.
Trať zde vede po vyvýšeném náspu (cca 2m), proto i vlastní staniční budova má ze strany od cesty tři nadzemní patra. Budova je dnes prakticky opuštěná, s výjimkou jedné nájemnice, starající se mimo jiné (dobrovolně) o čekárnu a nově zrekonstruované záchodky.
Zajímavostí této zastávky jsou pak zejména pravidelné návštěvy souprav tažených lokomotivou 498 (Albatros) u přiležitosti každoročních nostalgických jízd v rámci Křivoklání.
http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Nádražní budova s čekárnou a záchodky http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Původní kolejiště http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Původní kolejiště http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Skladištní budova se zarostlou rampou
http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Skladištní budova http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Skladištní budova se zarostlou rampou http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Stará kolna http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Parkovistě a příjezdová cesta
http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Zahrádka http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Nádražní budova od silnice http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Nádražní budova

Poznámka autora: tento popis je pouze doprovodnou informací k dokumentačním fotografiím vlastní stanice, je možné, že zde jsou nepřesnosti v odborné terminologii. Pokud na nějaké narazíte, budu rád, když mi napíšete - jen tak je mohu opravit. Děkuji.