Kategorie

Výrobci

TT - T435 v provedení II. série s pensylvánskými podvozky (lept Hekttor)

Stavebnice lokomotivy T435 v provedení II. série s pensylvánskými podvozky, z leptaného plechu v modelovém měřítku TT -od firmy Hekttor.

Více detailů

Vyrobce: Hekttor.biz


590,00 Kč

HKT_12054

Dostupnost: Obvyklá dodací lhůta 1 - 8 týdnů.


Informujte mě při naskladnění


O předloze:    
   V roce 1959 vyhrál projekt T 435 svůj první "konkurenční zápas". V téže době se začaly vyrábět také lokomotivy řady T 444.0, které byly dráhou favorizovány. Teprve po určitém zklamání z jejich výkonů byla objednána první série řady T435. Nové lokomotivy se staly u personálu vcelku oblíbenými a bylo jich ve třech sériích vyrobeno pro ČSD, průmysl a export celkem 287 kusů. 7 strojů první série bylo také přerozchodováno na 1524 mm a z nich dvě byly prodány sovětským drahám jako ČME 2. Tyto dvě lokomotivy, vedené v depu Moskva - Ljubino, také v podstatě zahájily velmi úspěšnou ságu exportu motorových lokomotiv ČKD do SSSR.  Ale to už je další příběh.

    Konstrukčně jde o podvozkovou motorovou lokomotivu s dieselelektrickým přenosem výkonu uspořádání Bo´ Bo´. Její nástavba má kapotové uspořádání s kabinou na jednom konci vozidla. Leží na svařovaném rámu, který se u jednotlivých sérií liší výškou. Pod ním jsou zavěšeny podvozky a nádrž na naftu o objemu objemu 2400 litrů . Prakticky kolem celé lokomotivy, s výjimkou boků kabiny, vede poměrně široký ochoz, usnadňující jak práci lokomotivní čety a posunovačů, tak i údržbu.
  Podvozky lokomotivy měly rozvor 2400 mm a tímto v podstatě stanovily standard používaný dále u všech sériových čtyřnápravových lokomotiv ČKD  Délka stroje přes nárazníky je 12560 mm, hmotnost 61 tun, max. rychlost 60 km/h, s výjimkou stroje T 435.087, který byl zpřevodován na 80 km/h.
   Lokomotiva zpočátku byla u ČSD nasazována k traťové službě, jako náhrada parních lokomotiv. Ćasem byla vytlačována na vedlejší tratě a na posunovou službu.
   O modelu:    
   Náš model představuje  podobu řady v provedení III. série. Tato se vyznačuje větracími žaluziemi na dveřích kapoty (místo sítě u předchozích sérií) a "pensylvánskými" podvozky. 

   Novinkou je, že konstrukce modelu již počítá s motorizací.

  Původně stavebnice obsahovala leptaný rám pro použití komponent z lokomotivy Tillig Start V 100. Za dobrou cenu si ji můžete objednat třeba  zde . V současné variantě byl leptaný rám vypuštěn (což se projevilo na snížení ceny stavebnice) a je možno si objednat rám z 2 mm mosazi, řezaný laserem a frézovaný na 3D fréze, který je taktéž vyroben pro použití komponent z V 100.

Jak vypadá motorizace stavebnice tímto pojezdem, můžete vidět zde.

Obsah stavebnice:

-vyleptaný mosazný plech se stavebnicí skříně a frémy vozidla a masek podvozků

- stavební návod

  • Materiál Mosaz
  • Obsah balení nesestavený lept pro sestavení 1 ks modelu - makety bez pojezdu, obtisky nejsou součástí stavebnice
  • Měřítko TT (1/120)
  • Tloušťka leptu 0,3 mm

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

Košík  

(prázdný)