Kategorie

Výrobci

Lineární mikroservo - 1.7g, levé

Ultralehké digitální lineární mikroservo váží pouze 1.7g!

Napájení 3.7 - 4.2 V. Rozměry 20.8 x 15 x 11mm.

Připojení se provádí miniaturním Molex Picoblades konektorem.

Více detailů

Vyrobce: Čínská velkovýrobna


169,00 Kč

HBC_1.7left

Dostupnost: Obvyklá dodací lhůta 1 - 8 týdnů.


Informujte mě při naskladnění


Modelářská serva jsou používána pro ovládání mechanických komponent, zejména v RC modelech - park / indoor flyery z polystyrenu, malá autíčka - pro ovládání klapek, natáčení kol aut nebo třeba otočných doplňků modelové železnice.

V případě modelové železnice nabízejí spolu s příslušným dekodérem plynulé přestavování jazyků výhybek, mechanický návěstidel nebo závor. Pokud nutně nepotřebujete lineární servo, doporučujeme servo TG9e jako levnější variantu. K tomuto servu nabízíme i příslušný držák. 


!! Napájení nad 5V vede k nevratnému poškození !!

!! Servo není vhodné pro použití v modelech vrtulníků nebo velkých letadel !!

Modelářská serva jsou standardně řízena signálem z RC přijímače nebo jiného dekodéru, který generuje impulzy o délce 1 až 2 ms a frekvenci 50 Hz. Délka trvání impulzu ovládá úhel natočení serva - viz obrázek - středová pozice odpovídá pulzu s délkou 1,5 ms.

Natočení serva a jeho řídící signál

Vlastní servo je tvořeno stejnosměrným motorkem, sadou převodů a řídící elektronikou, která zajišťuje správné nastavení páky serva dle řídícího signálu. Pokud nechcete používat toto řízení, lze vestavěnou elektroniku (včetně potenciometru zpětné vazby, umístěného na ose páky) odstranit a ze serva využít pouze mechanickou část (pouzdro s převody) a motorek. Pozor, tato operace znamená zásah do výrobku a ztrátu záruky (!).

Pro ovládání a přestavování výhybek lze nalézt různé typy dekodérů. Jako příklad odkazujeme na návod pro stavbu servodekodéru s procesorem Atmel. Bohužel je pouze v německém a anglickém jazyce.

Zapojení signálů serva:

vodič signál
oranžová řídící signál
červená napájení +4,8 V
hnědá zem, resp. +0 V
  • Materiál motor
  • Obsah balení Servo včetně příslušenství a montážních šroubů

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

Košík  

(prázdný)