Kategorie

Výrobci

TT - T478.1 III.série - leptaná stavebnice motorové lokomotivy (lept Hekttor)

TT - T478.1 III.série - leptaná stavebnice motorové lokomotivy (lept Hekttor)

Display all pictures

Stavebnice lokomotivy T478.1 III série z leptaného plechu v modelovém měřítku TT -od firmy Hekttor.

Stavebnice jsou vyráběny pouze na objednávku za podmínek uvedených v popisu!

Více detailů

Vyrobce: 2.Hekttor.biz


630,00 Kč

HKT_12007

Dostupnost: Nedostupné

0 položka na skladě


Informujte mě při naskladnění


Tato stavebnice byla vyřazena ze standardní nabídky a již není běžně na skladě. Stavebnici je možné stále dodat, ovšem její vyrobení může trvat až 6 týdnů. Výroba bude zahájena po obdržení platby. Z výše uvedených důvodů se jedná o zboží vyrobené zakázkově, na které nelze uplatnit možnost vrácení při nákupu nadálku (viz bod 7. Obchodních podmínek). 

Zájemcům doporučujeme počkat si na model MTB, který brzy zařadíme do naší nabídky.


Stavebnice neobsahuje pojezd.


Předloha
Typický chrochtavý zvuk naftového motoru. už z dálky ohlašuje příjezd nekorunované miss motorových lokomotiv ČSD. Je jí lokomotiva T 478.1, zvaná také Zamračená, Berta, Bardotka. Po svém uvedení v 60. letech min. století se stala jedním z nejužívanějších "tahounů" našich drah. Bylo ji možno vidět snad na všech možných výkonech, od rychlíků přes osobní vlaky až po lokálky, na nákladní dopravě a dokoce i na posunu. Dočkala se několika sérií provedení a dodnes je možno ji vidět na některých výkonech a jak už bylo napsáno, i slyšet.

Model
Pokud jste měli v ruce model "Bardotky" II. série od firmy DK - Model a líbil se vám, máme pro vás dobrou zprávu - náš model je od stejného autora. Naše "Berta" má pochopitelně provedeny všechny typické vzhledové prvky III. série, tedy prolisy na bočnici jsou po celé její výšce a je pozměněna paneláž a umístění výfuku na střeše. Model se ale vyznačuje dalšími prvky - je rozměrově a proporčně přesný a velmi detailně provedený, ať jde o skříň, detaily střechy či "masky" podvozků. Vznikl nikoli na základě nepřesných plánků z časopisů či knížek, ale na základě přesného oměřování skutečné předlohy. Měřeny byly nejen délky, ale také např. úhly. Proto si troufáme říci, že jde v obou případech o nejpřesnější stavebnici modelu lokotivy T478.1 u nás. Oproti modelu firmy DK-Model byly provedeno několik úprav vedoucích ke zjednodušení stavby.

Jak si se stavbou poradili zákazníci můžete vidět třeba zde anebo zde. Ve Výtopně vás pak čeká celý článek, popisující největší úskalí stavby.

  • Materiál Mosaz
  • Obsah balení nesestavený lept pro sestavení 1 ks modelu - makety bez pojezdu, obtisky nejsou součástí stavebnice
  • Měřítko TT (1/120)
  • Tloušťka leptu 0,3 mm

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

Košík  

(prázdný)