Kategorie

Výrobci

Převodovka 1/20 H0 - ø náprav 2,0 mm - stavebnice

Převodovka 1/20 H0 -  ø náprav 2,0 mm - stavebnice

Display all pictures

Kvalitní a přesně vyrobená stavebnice převodovky 1/20 pro modely s nápravou ø2.0 mm. S její pomocí bude stavba pojezdu jednodušší. Ideální pro odpružené dvounápravové pojezdy motorových vozů.

Více detailů

Vyrobce: 4.ALSRacing


349,00 Kč

ALS_GEAR_KIT_1/20H0

Dostupnost: Nedostupné

0 položka na skladě


Informujte mě při naskladnění


20 množství 50 množství 100 množství 300 množství
-3% -5% -10% -15%

Převodovka je k dispozici jako stavebnice nebo kompletně sestavená.
Pro lisování neizolovaných kol na nápravu je nutné vyjmout osičku z náboje, jinak riskujete zničení náboje.

Základní údaje:

1,5 mm průměr šnekové osy

2,0 mm průměr nápravy


Koncepce převodovky je velmi jednoduchá a dovoluje poměrně snadnou ale velmi přesnou montáž a demontáž bez použití jakýchkoliv přípravků či pomůcek. Vše lze provést ručně,  snad jen s vyjímkou montáže, resp. nalisování kol. Tělo převodovky je přesně CNC obrobené z delrinu. Na fotkách je prototyp v bílém provedení, ale v sériové výrobě bude tento díl černý.  Otvory pro ložiska jsou větší než vkládané komponenty (šnek a šikmé kolo) a tak se montáž provádí těmito otvory. Ložiska jsou přesně vyrobena z mosazi s nepatrným přesahem a tak jdou do těla převodovky snadno zalisovat.  Vrtání otvorů ložisek je 2H7 a tak v kombinaci s kalenými a leštěnými osami jde uložení velmi lehce a přesně. Šnek je CNC frézovaný z mosazi a díky tomu je jeho stoupání přesně v tisícinách dle teoretického výpočtu. Převodové šikmé kolo je odvalované z delrinu s nejvyšší přesností tak jak je ostatně u našich převodů zvykem. Kolo i šnek se dodává již přesně nalisované na osách.

Specialitou této převodovky je dělaná hřídel kol což umožňuje využít ložiska ke sbírání proudu z neizolovaných kol a konstrukci pojezdu tak velmi zjednodušit. Lze ale také na ložiska připájet obvyklé sběrací plíšky či drátky a sbírat proud z okolku pomocí jich.

Půdorysně má tělo převodovky 5×6mm a ložiska vystupují na šířku 10,2mm. Převodovku lze pochopitelně modifikovat zúžením ložisek a změnou převodového kola (zůžení nábojů) a použít ji i do modelů velikosti N, nicméně pro toto měřítko je v plánu ještě menší převodovka.

Specialitou jsou také oka závěsů, která dovolují zkonstruovat pojezd s odpruženými nápravami pomocí struny, tak jak se to v poslední době dělá u kvalitních pojezdů stavěných z leptů.

  • Materiál plast, delrin, mosaz, ocel
  • Měřítko H0 (1/87)

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

Košík  

(prázdný)