Kategorie

Výrobci

TT - Škoda 1203 - Dodávka

TT - Škoda 1203 - Dodávka

Display all pictures

Známá dodávka Škoda 1203 jako stavebnice v měřítku TT.

Výroba stavebnice byla ukončena.

Více detailů

Vyrobce: Hekttor.biz


310,00 Kč

HKT_12092

Dostupnost: Nedostupné

0 položka na skladě


Informujte mě při naskladnění


Předloha
   "Nesmrtelná teta" , provázející člověka celý jeho vezdejší čas od jeho narození až po jeho den poslední. Snad by se tak dala docela úspěšně charakterizovat sanitka, dodávka, valník, balíkový doručovatel, vůz hasičů, policistů, vozidlo k převozu zesnulých, a tak dále a tak dále, zkrátka Škoda jedna dvě nula tři, „dvanáctsettrojka“, nebo také „dvanáctsettroska“¨.  Předpokládáme, že všichni toto vozidlo dobře znají ( kdo se s ním ještě nesetkal ani na obrázku, obdrží od nás modýlek zdarma ;-)  ), takže jen pár základních údajů: začátek výroby ve Vrchlabí v roce 1968, do roku 1981 vyrobeno 69 727 kusů. Po tomto roce výroba přenesena do Trnavy, tam vyráběna jako Škoda TAZ do roku 1999. A to je konec..... myslíte? Nikoli. Zakoupením licence se výroba  vrací do těsného sousedství místa původu - do Žacléře, kde ji v malých sériích vyrábí firma Ocelot dodnes.

  Nedá mi, abych zde neocitoval dva odstavečky z Wikipedie, vzdávající letité tetičce hold: "Škoda 1203 byla jedním z nejrozšířenějších užitkových vozidel. Mezi klady automobilu byl řazen relativně velký zavazadlový prostor, nízká cena, variabilita prostoru a i přes zoufalou strnulost techniky a neustálé stesky uživatelů na slabý a přehřívající se motor, problémy s řazením, mizerné jízdní vlastnosti bez zátěže atd. vydržela bez podstatnějších konstrukčních zásahů ve výrobě přes třicet let.

Vozila nastávající maminky do nemocnice a nejedno dítě se narodilo přímo v ní. Vozila pečivo, maso i mléko do obchodů. Vozila děti i dospělé na výlety. Vozila stavební materiál i dopisy. Vozila dělníky do továren i zemědělce na pole. A většina nebožtíků v 70. až 90. letech XX. století v ní konala i svou cestu poslední... Prostě Škoda 1203 - kolébka má i hrob můj."

  Model

  Modýlek je prací firmy CF. Zpracován je tak, že  velice věrně a detailně zpodobuje svou předlohu. Skříň je navržena jako čirá skořepina, takže lze dobře vidět detaily odlévaného dílu interieru. Součástí stavebnice pak je ještě leptaný aršík s detaily a aršík s obtisky na varianty "modrých světel" z éry ČSSR. Stavebnice byla navržena a zpracována 3D technologiemi, takže vše krásně pasuje a stavba modýlku jde hladce.

Obsah stavebnice:

- čirý odlitek -  varianta s majáčkem

- odlitek spodku s interierem

- aršík leptaných detailů

- aršík s obtisky Záchranná služba (sanita) , VB a PO (Požární ochrana - hasiči)

- stavební návod

  • Materiál Resinový odlitek, leptané doplňky
  • Obsah balení Nesestavená stavebnice z resinu s leptanými doplňky
  • Měřítko TT (1/120)

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

Košík  

(prázdný)