Kategorie

Výrobci

TT - Podvozek typu 26.2.8 - pár (lept Hekttor)

TT - Podvozek typu 26.2.8 - pár (lept Hekttor)

Leptaná stavebnice pojezdů typu 26-2.8 v měřítku TT, zhotovená z leptaného mosazného plechu. Nesestavená.

Více detailů

Vyrobce: Hekttor.biz


90,00 Kč

HKT_12043

Dostupnost: Obvyklá dodací lhůta 1 - 8 týdnů.


Informujte mě při naskladnění


10 množství
-3%

Předloha
V 50. letech minulého století došlo k velkému rozmachu železniční dopravy u nás, a to nejen po stránce dopravní a stavby tratí, ale také vývoje nových vozidel. Docházelo také k unifikaci dílčích sestav vozidel, a tak vznikl v letech 60-ých podvozek typu 26 určený pro nákladní vozy. Tento se dočkal ještě několika verzí a rozšířil se na drtivou většinu našich podvozkových nákladních vozů. My vám jej nabízíme v jednom z prvních provedení s obdélníkovým výřezem (kat. č. 12042 ) a také v jedné z posledních variant 26 - 2.8, s kruhovým otvorem (kat. č. 12043 ) . Vozy s posledně zmíněným podvozkem jsou na našich tratích viděny poměrně často dodnes.
 Model
Nemůžeme sice konkurovat prodávaným plastovým podvozkům cenou, ale mosazné podvozky mají několik jiných výhod, jako je provedení detailů, uložení náprav „kov na kov“, větší hmotnost podvozků a v neposlední řadě, především u modelů, kde jsou podvozky „vsazeny“ dovnitř mezi podélníky rámu, oceníte to, že naše podvozky jsou výrazně štíhlejší a umožňují tedy větší rejd , nutný pro průjezd menších poloměrů oblouků. Také možnost montáže spřáhla (viz. níže) přímo na podvozek určitě není k zahození.
Plech obsahuje vše potřebné ke stavbě páru podvozků. Ložiska a odpružení jsou provedeny do detailu, takže i na modelech lze vidět rozdílná provedení ložiskových domků, obou variant. Součástí je i adaptér pro upevnění na model.

  • Materiál Mosaz
  • Obsah balení leptaný aršík pro stavbu 1 ks modelu
  • Měřítko TT (1/120)
  • Tloušťka leptu 0,3 mm

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

Košík  

(prázdný)